Relikwie bł. Anieli Salawy

Wspólnota FZŚ we Wschowie z inicjatywy o. Grzegorza – asystenta Wspólnoty poczyniła starania o posiadanie relikwii bł. Anieli Salawy w naszej Wspólnocie.

4 maja 2021 r. delegacja Wspólnoty pod przewodnictwem o. Grzegorza udała się do Krakowa, żeby spotkać się z o. Gwardianem klasztoru oo. Franciszkanów konwentualnych, aby omówić wszelkie formalności.

5 maja o godz. 16:30 była sprawowana Msza święta koncelebrowana. W koncelebrze brał udział także o. Grzegorz, a s. Krystyna czytała Lekcję. Po homilii główny celebrans o. Gwardian poprosił delegację do ołtarza i wręczył relikwie bł. Anieli Salawy oraz certyfikat na ręce br. Andrzeja – przełożonego Wspólnoty i s. Krystyny. Po Mszy św. odbyło się krótkie spotkanie przy kawie z o. Gwardianem i delegacją.

6 maja w Kaplicy Męki Pańskiej, przy grobie bł. Anieli Salawy o. Kustosz relikwii przekazał delegacji broszury i Dziennik bł. Anieli Salawy.

Należy wspomnieć, że bł. Aniela wstąpiła do III Zakonu 5 maja 1912 r., a do naszej Wspólnoty po 109 latach wstąpiła w znaku relikwii też 5 maja.

Wydarzenie to związane jest z obchodami 800-lecia powstania Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Przełożony Wspólnoty
br. Andrzej Bardziński